Krem zawiera 98,25 składników naturalnych i stworzony został na bazie olejku ze słonecznika, masła shea, olejku z migdała i grejpfruta. Korzeń lukrecji posiada silne właściwości łagodzące i przeciwalergiczne. Krem skutecznie łagodzi stany zapalne skóry i podrażnienia, działa antybakteryjnie, zmniejsza zaczerwienienie skóry i wzmacnia naczynka krwionośne. Dodatkowo ekstrakt z morwy- uelastycznia skórę, chroni ja i hamuje procesy starzenia.
Receptura kremu oparta została o takie składniki naturalne jak:
Olejek z ziaren słonecznika – bogaty w fosfolipidy, karoten i witaminę E. Zmiękcza, wygładza i wzmacnia skórę. Ma działanie przeciwrodnikowe i przeciwzapalne.
Masło shea – bogate w kwasy tłuszczowe oraz witaminy A, E i F – regeneruje i odnawia zniszczony naskórek. Wygładza i zmiękcza skórę jednocześnie chroniąc ją przed szkodliwymi czynnikami, m.in. promieniami UV. Stymuluje aktywność komórek do odmładzania. Łagodzi podrażnienia, przyspiesza procesy gojenia, niweluje reakcje alergiczne.
Olejek z ziaren grejpfruta – wspomaga wzrost i regenerację naskórka, wzmacnia, odżywia i napina skórę, oczyszcza i ściąga rozszerzone pory, dział antyseptycznie, odświeża, orzeźwia i tonizuje naskórek, ogranicza tworzenie się zmarszczek.
Olejek z migdałów – zawiera wiele naturalnych substancji odżywczych, takich jak proteiny, sole mineralne oraz witaminy A, E, D i z grupy B przez co wpływa na jędrność i elastyczność skóry i opóźnia proces starzenia. Zawiera również kwasy linolowy i oleinowy, które zmiękczają naskórek i wzmacniają lipidową barierę ochronną skóry.
Ekstrakt z korzenia lukrecji gładkiej – wspomaga regenerację komórkową oraz przyśpiesza gojenie ran, drobnych uszkodzeń skóry i wyprysków. Jest skutecznym składnikiem nawilżającym; glicyryzyna posiada silne własności wiązania wody w skórze. Dzięki obecności flawonoidów i izoflawonów wykazuje silne działanie antyoksydacyjne. Wspomaga walkę z trądzikiem; działa antybakteryjnie oraz zmniejsza produkcję serum.
Olejek sezamowy – silnie antyoksydacyjny. Likwiduje wolne rodniki, które niszczą kolagen i elastynę w tkance łącznej skóry właściwej.
Ekstrakt z liści morwy białej – działanie nawilżające i przeciwzapalne a także dzięki zawartości feniflawonoidów działa wybielająco.
Olejek z kiełków pszenicy – bogaty w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminy, składniki mineralne, lecytyny, enzymy, fitosterole, karoteny. Doskonały dla skóry zniszczonej i zmęczonej.
Kwas kojowy – jest z grzybów hodowanych w Japonii Ma działanie antybakteryjne oraz zapobiega powstawaniu wolnych rodników. Działa lekko wybielająco, a także dobrze nawilża.
Woda różana – regeneruje skórę wrażliwą, przesuszoną ze skłonnością do pękających naczynek.
Sok z liści aloesu – mocno i skutecznie nawilża skórę, łagodzi podrażnienia i działa przeciwzapalnie.
Olej z awokado – głęboko penetrujący i nawilżający o wysokich właściwościach antyoksydacyjnych. Zawiera witaminy A, D, E, witaminy z grupy B, lecytynę. Zawiera dużą ilość naturalnych fitosteroli. Stymuluje metabolizm kolagenu, wspomaga regenerację tkanki łącznej, przyspiesza proces gojenia i łagodzi stany zapalne.
Ferment mleczny z koziego mleka – wygładza drobne zmarszczki, przywraca miękkość i poprawia koloryt.
Witamina E – hamuje proces starzenia się skóry.
Olejek z pestek moreli – nawilża i wygładza naskórek.
Olejek z owocu róży – eliminuje stany zapalne skóry.
Olejek szafranowy – spośród olei zawiera największe stężenie kwasu linolowego, oraz niezwykle dużą dawkę witaminy E (ok. 34%). Reguluje nawilżenie i elastyczność skóry.
Olejek z jagodlina wonnego – afrodyzjak poprawiający nastrój.
Olejek z nasion marchwi – szczególnie polecany do cery dojrzałej starzejącej się. Intensywnie regeneruje, nawilża i natłuszcza skórę.
Morwa w kosmetykach
Morwa biała w medycynie azjatyckiej znana jest od tysięcy lat. Jest to niewielkie drzewo liściaste, z którego pozyskiwane są cenne liście, kwiaty i owoce. Ekstrakt z liści morwy był ulubionym kosmetykiem japońskich gejsz ponieważ hamuje działanie enzymu kluczowego dla syntezy melaniny i dzięki temu niweluje przebarwienia skórne. A jak wiadomo gejsze musiały mieć idealnie gładką i jednolitą w kolorycie skórę. Samodzielnie przygotowywały kosmetyki naturalne z liści i kwiatów morwy oraz oleju wyciśniętego z jej owoców. Morwa stosowana w kosmetykach pięknie wyrównuje koloryt skóry a także działa przeciwzapalnie, intensywnie nawilża i odżywia cerę oraz pomaga skórze odzyskać elastyczność. Czy wiesz, że morwa może pomóc w diecie ograniczającej spożycie cukru? Wyciągi z morwy osłabiają apetyt na słodycze i coraz częściej stają się składnikiem środków wspomagających odchudzanie. Można również dodawać suszone owoce do owsianki czy muffinek.
Kwas kojowy w kremie
W składzie kremu morwa i lukrecja znaleźć można także ciekawy składnik, jakim jest kojic acid (kwas kojowy). Jest onjednym z najskuteczniejszych składników depigmentacyjnych, czyli rozjaśniających przebarwienia. Działa hamująco na aktywność tyrozynazy, dzięki czemu zmniejsza syntetyzowanie melaniny - już istniejące przebarwienia są rozjaśniane, a powstawanie nowych jest zatrzymywane. Kwas kojowy dzięki zdolności redukowania wolnych rodników, spowalnia procesy starzenia się skóry. Właściwości kwasu kojowego są szczególnie cenne w wypadku cery, na której często pojawiają się niedoskonałości i stany zapalne, które po wygojeniu zostawiają na skórze widoczne ślady.
Dla problematycznej cery
Dzięki wyjątkowej, ajurwedyjskiej recepturze krem z jednej strony pomaga uporać się ze stanami zapalnymi i przetłuszczaniem się cery, a z drugiej nie wysusza, ale odżywia i pomaga odbudować warstwę hydrolipidową, która pełni ważną funkcję ochronną.
Stosowanie: Po oczyszczeniu skóry nałożyć krem na twarz, szyję i dekolt. Stosować rano i/lub wieczorem. Nadaje się znakomicie jako podkład pod makijaż.
Wskazania:Rekomendowany do cery tłustej, problematycznej, ze skłonnością do podrażnień, wyprysków i przebarwień.